..Z tisku..

Kultovní metaloví outsideři
11.4.2007
Jihomoravské RUDÉ KOSTRY se před časem ukázaly na scéně jako obrovský objev, roky ovšem plynou a pozice kapely se spíš ustálila v rovině skryté lahůdky pro zasvěcené. Věrná přízeň, které se tahle parta těší u okruhu svých oddaných příznivců a naopak relativní nezájem, se kterým ji obchází tzv. většinová posluchačská obec, mě skoro přivádí k řečem o kultu. Tohle patetické slůvko nepoužívám rád, na druhou stranu, následující obsáhlý rozhovor je často patetický a pro někoho až snad příliš vážný, takže proč se patetickým slůvkům vyhýbat. (číst dál)


Nemít co ztratit je velká věc
1.3.2007
Pánové z akustického tělesa Rudé kostry jsou nenapravitelní romantici s rozvinutým smyslem pro sebeironii. Tolik si zakládají na upřímnosti a opravdovosti své poetické hudby, až mám někdy pocit, že se jim jejich ústřední imperativ - zachovat si stůj co stůj vlastni tvář a vydat ze sebe maximum - stává duševním žalářem. (číst dál)


Recenze na CD Budiž šero
27.2.2007
Sem budeme shromažďovat recenze, které se pojednávají o naší dlouhohrající desce BŠ. (číst dál)


Rozhovor s Kořenáčem (Allmetal)
24.7.2006
Přinejmenším zaskočeně se musel cítit každý, kdo znal Kostry jako Hradišťskou trashovou partičku potom, co si poslechl Kytici lží - zatím poslední album. Elektroniku suveréně převálcovala akustika a v našich metalových končinách nevídaná neslýchaná deska byla na světě. (číst dál)


Recenze Kytice lží (Rockshock)
26.7.2005
Dlouhou dobu mi trvalo, než jsem se odhodlal napsat tuto recenzi. Velmi zajímavý materiál se totiž ukrývá na tomto disku. Abych do něj pronikl, musel jsem jej pořádně naposlouchat a teď se odvážně pouštím do tvrzení, že kapela Rudé kostry přináší svěží vítr na křižovatku, kde si podávají ruce jazz, folk a akustický rock. (číst dál)


Rock&Pop 05/2005
1.5.2005
/Časopis Rock&Pop/ Rock for People, Zlechov, Beseda u bigbítu, Trnkobraní. Vcelku známá jména pro jedno skoro neznámé. Všechny tyto festivaly hostí Rudé kostry. Ha! To už jsem někde slyšel! (číst dál)


«« [strana 1/1] »»
© 2007 Qwerťák (& vlastní Super Article Admin); přístupů